تبلیغات
مرکز مطالعات و بررسی سلاح و آموزش نظامی - جامعه اطلاعاتی آمریکا
مرکز مطالعات و بررسی سلاح و آموزش نظامی
مقاومت تا ظهور

با سلام به شما دوست عزیز .
به اطلاع شما میرسانم این وبلاگ فقط و فقط مخصوص اشنایی شما با سلاح های مدرن و پیشرفته میباشد و فقط مدرن ترین , پیشرفته ترین و مجهز ترین سلاح های نظامی در این وبلاگ قرار میگیرند که شامل : مدرن ترین هواپیماها و هلیکوپتر ها , موشک ها , کشتی ها و ناو ها و زیر دریایی ها , تانکها و ماشینهای نظامی , تفنگ ها و ار پی جی ها , واشنایی با سازمان های نظامی مثل سازمان های امنیتی FBI , CIA , PENTAGON و ... میباشد و اشنایی با مراکز تولیدی سلاح های نظامی مثل شرکت لاکهید مارتین و... میباشد.لطفا با دادن نظرات در مورد مطالب , منو در قوی تر کردن مطالب این وبلاگ یاری نمایید.
هر هفته در این وبلاگ مطالب جدیدی قرار میگیرد.شما میتوانید مطالب مورد نظر خود را در قسمت نظرات به من معرفی کنید تا من آن را در وبلاگ قرار دهم , یا میتوانید مطلب را برای من از طریق E-m@il ارسال کنید .
دوستان عزیز دقت کنند که به علت زیادی مطالب مجبور بر آن شدیم مطالب را با موضوعات مختلف دسته بندی کنیم پس اگر دنبال مطلب خاصی می گردید از قسمت موضوعات مطالب می توانید آن را پیدا کنید.
با تشكر
مدیر مرکز مطالعات
Tel: 0916 950 9623
منوی اصلی
مطالب پیشین
موضوعات وبلاگ
وصیت شهدا
وصیت شهدا
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
نظرسنجی
نظر شما در مورد مطالب وبلاگ را اعلام فرمائید.باتشکرآمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :


آرشیو مطالب
لوگوی دوستان
ابزار و قالب وبلاگ
کاربردی
ابر برچسب ها
ارسال شده در سه شنبه 8 دی 1394 ساعت ساعت 15 و 24 دقیقه و 36 ثانیه توسط شیخ المجاهدین

موضوع : سازمان های جاسوسی , 


جنگ نرم و عملیات روانی به نقل از اشراف- این مجموعه شامل کلیت جامعه اطلاعاتی آمریکا اعم از چگونگی تاسیس و فعالیتهای آن و همچنین دفتر اطلاعات ملی و مدیر آن (رئیس جامعه اطلاعاتی) است. درباره برنامه های جامعه اطلاعاتی، بودجه اطلاعاتی آمریکا و شورای اطلاعات ملی در بخش بعدی این مجموعه بحث خواهد شد. سپس در بخش های بعدی یک یک سازمانها و نهادی دولتی عضو جامعه اطلاعاتی را بررسی خواهیم نمود. 

جامعه اطلاعاتی و دفتر اطلاعات ملی 

فعالیتهای اطلاعاتی ایالات متحده باید برای رئیس جمهور و شورای امنیت ملی، اطلاعاتی را مهیا کند که پایه تصمیم گیری راهبردی در عرصه سیاست خارجی، دفاعی، اقتصادی و حفاظت از منافع ملی ایالات متحده در برابر تهدیدات امنیتی خارجی باشد. همهٔ سرویسها و دستگاهها باید برای برآوردن این هدف بهطور کامل با هم همکاری کنند. 

دستور اجرایی تأسیس جامعه اطلاعاتی 

جامعه اطلاعاتی مجموعهای از آژانسهای اطلاعاتی و دستگاههای اجرایی است که به طور منفرد یا با همکاری یکدیگر، در خصوص راهبری فعالیتهای اطلاعاتی مورد نیاز برای هدایت روابط خارجی و حفاظت از منافع و امنیت ملی ایالات متحده اقدام می کنند. جامعه اطلاعاتی با دستور اجرایی ۱۲۳۳۳ رئیس جمهور رونالد ریگان که در تاریخ ۴ دسامبر ۱۹۸۴ به امضاء رسید تاسیس شد.بنابر گزارش واشنگتن پست در ایالات متحده ۱۲۷۱ سازمان دولتی و ۱۹۳۱ شرکت خصوصی در ۱۰۰۰۰ منطقه وجود دارد که همگی آنها روی ضدتروریسم، امنیت داخلی و اطلاعات فعال بوده و جامعه اطلاعاتی در مجموع دارای ۸۵۴۰۰۰ پرسنل با سطح دسترسی خیلی محرمانه است.ادامه…. 

فعالیتهای جامعه اطلاعاتی عبارتند از: 

• جمع آوری اطلاعات مورد نیاز رئیس جمهور، شورای امنیت ملی، وزرای خارجه و دفاع و سایر مقامات اجرایی رسمی که برای بهینه کردن انجام وظایف و مسئولیتهایشان لازم است؛ 

• تولید و توزیع اطلاعات؛ 

• جمع آوری اطلاعات و انجام عملیاتهای اطلاعاتی برای مقابله با تهدیدات ناشی از فعالیتهای اطلاعاتی علیه ایالات متحده، تروریسم بین المللی، اقدامات باندهای بین المللی مواد مخدر، و سایر فعالیت های خصومت آمیز علیه ایالات متحده که توسط قدرتهای خارجی، سازمانها، اشخاص یا عوامل آنها هدایت میشوند؛ 

• انجام برخی از عملیاتهای ویژه؛ 

• ارائه پشتیبانیه ای اداری و عملیاتی مورد نیاز سایر بخشهای فدرال در داخل یا خارج از ایالات متحده بر اساس مصوبات کنگره؛ 

• طراحی و اجرای برخی فعالیتهای اطلاعاتی که بعضی اوقات رئیس جمهور درخواست می کند. 

دفتر اطلاعات ملی 

رئیس اطلاعات ملی مدیریت جامعه اطلاعاتی را بر عهده دارد و جامعه اطلاعاتی آمریکا به ایشان که مشاور اصلی رئیس جمهور در امور اطلاعاتی است گزارش می دهد. مدیریت جامعه اطلاعاتی از طریق دفتر اطلاعات ملی انجام می پذیرد. رئیس فعلی اطلاعات ملی ژنرال بازنشسته جیمز کلپر از نیروی هوایی ایالات متحده است که از آگوست ۲۰۱۰ و پس از تایید سنا این پست را برعهده دارد. 
 

چارت دفتر اطلاعات ملی 
مدیر بخش ماموریت ایران در جامعه اطلاعاتی، مسئولیت همگرایی جمع آوریها و تحلیلهای مرتبط با ایران و شناسایی نواقص اطلاعاتی و برنامه ریزی و اطمینان از اجرای استراتژیها در این خصوص را بر عهده دارد. وظیفه این مدیریت شناسایی و از میان برداشتن نواقص اطلاعاتی آمریکا درباره ایران است که از جملهٔ آن نواقص میتوان به موارد ذیل اشاره کرد: 

 سیستم سیاسی و فرایندهای تصمیمسازی در آن؛ 

 سیستم اقتصادی و راهکارهای پیشبینی شده برای حفظ سلامت آن؛ 

 وضعیت پیشرفت پروژه های هستهای، بیولوژیکی و شیمیایی؛ 

 نوع، میزان و شیوه های حمایت ایران از گروههای تروریستی؛ 

 چگونگی اختلال در روند صلح اعراب و اسرائیل؛ 

 شاخصهای نقض حقوق بشر در ایران؛ 

 شیوه های گسترش ایدئولوژی رادیکال؛ 

 چگونگی اخلال در ایجاد نظم در عراق و افغانستان. 

بنا به گزارش سالانه مدیریت اطلاعات ملی در سال ۲۰۰۶، دفتر مدیریت اطلاعات ملی از نهاد اداری صرف، به سازمانی کارکردی و عملگرا تبدیل شده است و ساختمانهای اداری لازم برای آن در پایگاه هوایی بولینگ در واشنگتن تهیه و کارمندان آن استخدام شدهاند و بدین ترتیب، مدیریت اطلاعات ملی از لحاظ تشکیلات اداری و پشتیبانی نیز از سازمان سیا مستقل شده است.