تبلیغات
مرکز مطالعات و بررسی سلاح و آموزش نظامی - سازمان جاسوسی CIA(سیا)
مرکز مطالعات و بررسی سلاح و آموزش نظامی
مقاومت تا ظهور

با سلام به شما دوست عزیز .
به اطلاع شما میرسانم این وبلاگ فقط و فقط مخصوص اشنایی شما با سلاح های مدرن و پیشرفته میباشد و فقط مدرن ترین , پیشرفته ترین و مجهز ترین سلاح های نظامی در این وبلاگ قرار میگیرند که شامل : مدرن ترین هواپیماها و هلیکوپتر ها , موشک ها , کشتی ها و ناو ها و زیر دریایی ها , تانکها و ماشینهای نظامی , تفنگ ها و ار پی جی ها , واشنایی با سازمان های نظامی مثل سازمان های امنیتی FBI , CIA , PENTAGON و ... میباشد و اشنایی با مراکز تولیدی سلاح های نظامی مثل شرکت لاکهید مارتین و... میباشد.لطفا با دادن نظرات در مورد مطالب , منو در قوی تر کردن مطالب این وبلاگ یاری نمایید.
هر هفته در این وبلاگ مطالب جدیدی قرار میگیرد.شما میتوانید مطالب مورد نظر خود را در قسمت نظرات به من معرفی کنید تا من آن را در وبلاگ قرار دهم , یا میتوانید مطلب را برای من از طریق E-m@il ارسال کنید .
دوستان عزیز دقت کنند که به علت زیادی مطالب مجبور بر آن شدیم مطالب را با موضوعات مختلف دسته بندی کنیم پس اگر دنبال مطلب خاصی می گردید از قسمت موضوعات مطالب می توانید آن را پیدا کنید.
با تشكر
مدیر مرکز مطالعات
Tel: 0916 950 9623
منوی اصلی
مطالب پیشین
موضوعات وبلاگ
وصیت شهدا
وصیت شهدا
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
نظرسنجی
نظر شما در مورد مطالب وبلاگ را اعلام فرمائید.باتشکرآمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :


آرشیو مطالب
لوگوی دوستان
ابزار و قالب وبلاگ
کاربردی
ابر برچسب ها
ارسال شده در سه شنبه 8 دی 1394 ساعت ساعت 14 و 33 دقیقه و 41 ثانیه توسط شیخ المجاهدین

موضوع : سازمان های جاسوسی , 

سرگذشت شصت ساله‌ی سازمان سیا

سیا

«سرگذشت سازمان سیا» به قلم یك فرانسوی نوشته شده است و به همین دلیل نمی‌توان آن را جانب‌دارانه پنداشت. این كتاب كه تنها بیان وقایع است و تحلیلی در آن به چشم نمی‌خورد.

محمدرضا شیخی محمدی، مترجم این اثر، در گفت‌وگو با ایبنا، اظهار داشت: فرانك دانینوس، نویسنده فرانسوی این اثر، شكست‌ها و موفقیت‌ها و همچنین تاثیرگذاری‌های سازمان سیا بر امور جهان را از طریق واقایع‌نگاری بازگو می‌كند.

وی افزود: بازه زمانی كه نویسنده در آن به بررسی پرونده سازمان اطلاعاتی و جاسوسی آمریكا (سیا) پرداخته است، مدت شصت سال از 1947، تاریخ پایه‌گذاری آن تا سال 2007 كه این كتاب منتشر شد را دربر می‌گیرد.

شیخی محمدی ادامه داد: معرفی روسای این سازمان، تاثیرگذاری سیا بر تحولات جهانی، كودتاهایی كه در آنها دست داشتند، نظیر كودتای 28 مرداد و شكست‌های آن نظیر كودتای كوبا، از جمله موارد بازگو شده در این كتاب‌اند.

به گفته این مترجم، دانینوس نقش سیا در حمله‌های آمریكا به عراق و افغانستان را نیز در پایان كتابش بررسی كرده است.

سازمان سیا جایگزین دفتر خدمات استراتژیک شد که طی دوران جنگ جهانی دوم به منظور هماهنگ کردن فعالیت‌های جاسوسی میان شاخه‌های مختلف ارتش آمریکا تشکیل شده بود

وی خاطرنشان كرد: این كتاب وقایع‌نگاری است و تحلیلی در آن به چشم نمی‌خورد و چون از زبان یك نویسنده فرانسوی است، نمی‌توان آن را جانب‌دارانه پنداشت.

شیخی‌محمدی در پایان گفت: با مطالعه سیر تاریخ و وقایع‌نگاری سازمان جاسوسی آمریكا در این اثر می‌توان به اقدامات مخرب آن پی‌برد.

آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا یک سازمان اطلاعاتی آمریکایی است که وظیفه‌ی جمع‌آوری و تحلیل اطلاعات درباره‌ی حکومت‌ها، شرکت‌ها و افراد خارجی و گزارش این اطلاعات به دولت آمریکا را دارد.

این سازمان به مثابه بازوی اطلاعاتی دولت آمریکا عمل می‌کند و یکی از سازمان‌های مسئول فراهم آوردن اطلاعات در زمینه امنیت ملی برای سیاستگذاران این کشور است. سیا در سال 1947 تاسیس شد و مرکز آن در ایالت ویرجینیاست.

کودتای 28 مرداد در ایران و نیز تلاش برای ترور فیدل کاسترو، رهبر کوبا، دو نمونه از اقدامات متعدد سیا در جهان می‌باشد

سازمان سیا جایگزین دفتر خدمات استراتژیک شد که طی دوران جنگ جهانی دوم به منظور هماهنگ کردن فعالیت‌های جاسوسی میان شاخه‌های مختلف ارتش آمریکا تشکیل شده بود. در ابتدا این سازمان دارای وظایف حقوقی و پلیسی نبود، اما یکسال بعد از تاسیس وظایف این سازمان توسعه یافت و شامل اهداف خرابکارانه، ضد خرابکارانه، تخریبی و تخلیه‌ای شد.

مهم‌ترین وظیفه سیا، گردهم آوری و تحلیل اطلاعات درباره دولت‌های خارجی، شرکت‌ها و افراد جهت ارائه مشاوره به سیاستگذاران دولتی است. این سازمان همچنین عملیات سری و شبه نظامی را هدایت می‌کند و از طریق یک بخش فعالیت‌های ویژه در عرصه سیاست خارجی به انجام عملیات می‌پردازد.

نقش و ویژگی‌های سازمان سیا تقریباً برابر با سرویس اطلاعات مخفی در استرالیا یا موساد در سرزمین‌های اشغالی است. کودتای 28 مرداد در ایران و نیز تلاش برای ترور فیدل کاسترو و سرنگونی حکومت آلنده در شیلی، رهبر کوبا، سه نمونه از اقدامات متعدد سیا در جهان می‌باشد.